• Balon Turları
  • Yürüyüş Turları
  • Jeep Safari
  • At Turları
  • Tarihi Hamamlar
  • Diğer
Kapadokya Balon Turları
Kapadokya'nın simgesi olan balon turları, bölgenin eşsiz güzelliğini görmeniz için harika bir fırsattır. Kapadokya Atılgan Otel'in aracılığı ile Kapadokya'nın simgesi haline gelen balon turlarına katılabilirsiniz. 1 saat 30 dakika süren balon turu veya 45 dakika süren kısa uçuş, sizi Kapadokya'nın güzelliğini sabahın ilk saatlerinde ayaklarınızın altına serecektir.
Balon turları hava koşulları elverdiği sürece sabahları yapılmaktadır. Bölgemizde bulunan balon şirketlerine ait sepet sayısı 8, 10, 12 ve 20 kişilik olmak üzere toplam alanında uzman pilotlarla uçuşlar sağlanmaktadır.
Balonla toplam gezi süresi: Otel-uçuş alanı-otel transferi, balonun hazırlanış süresi, uçuş süresi, uçuş sonrası şampanyalı kutlama ile toplam süre yaklaşık 4 saattir. Balon ile havada uçuş süresi ise yaklaşık 1 saat 30 dakikadır.
Balon turu sırasında rahat ayakkabılar ve giysiler giyilmesi önerilir. Balon turunu izleyen gün, tura katılanlara uçuş sertifikası verilmektedir. Balon pilotları profesyonel, sertifikalı ve deneyimlidir. Katılanlarla İngilizce, Almanca, Fransızca ve İsveçre olmak üzere 4 dilde iletişim sağlanmaktadır.
Tarihi Yer ve Doğa Yürüyüşleri:
- Kılıçlar vadisi üzerinden Kızılçukur dahil olmak üzere toplam 12 km. lik yürüyüş. Çavuşin'deki eski yerleşim alanları ve Vaftizci Yahya Kilisesi ziyareti. Paşabağ ve Zelve Açıkhava Müzesi ziyaretleri ve otele dönüş. Devrent vadisinde yürüyüş ve Avanos ziyareti. Sonrasında Derinkuyu yeraltı şehri, Narlı Göl (krater gölü) gezileri ve otele dönüş.
- Kahvaltının ardından Ihlara'ya hareket. Belisırma'ya kadar kilise ziyaretlerini de içeren vadi yürüyüşü ve ırmak kıyısında seçkin bir restoranda taze tatlısu balıklarının olduğu öğle yemeği. Daha sonra Selime köyüne dek vadi içinde yürüyüş (yaklaşık 12 km.) ve otele dönüş.
Yukarda söz edilen yürüyüş seçeneklerinin dışında isteğe göre farklı güzergahlar belirlenerek yarım ya da tam günlük yürüyüş gezileri de düzenlenebilmektedir.
- Bağlıdere vadisinde yaklaşık 8 km. lik yürüyüş sonrası El-Nazar Saklı Kilise ziyareti ve Erken Hıristiyanlık Dönemi'ne ait kaya kiliselerinin bulunduğu Göreme Açıkhava Müzesi'ne ziyaret. Otele dönüş.

Jeep İle Safari Heyecanı:

Sabah saatinde ciplerle Ürgüp, Mustafapaşa, Yeşilhisar, Yahyalı yönünde yola çıkılır. Yahyalı'dan dağ yolları ile Aladağlar'a, ardından Çamlıca Köyü yakınlarında, Zamantı ırmağı kıyısında kamp kurulur.
Büyükçakır ve Karpuzbaşı şelalelerinde kamp kurularak öğle yemeği verilir. Sabah tekrar yola çıkılır. Dağlarda ve yaylalarda, 2500 m. yüksekte yaşayan Yörükler ziyaret edilir. Niğde, Nevşehir yönünde yol alınarak otelimize dönülür.
Bu tur, istek üzerine 1 günlük ya da 4 günlük olarak minimum 8 kişi ve 3 cipin katılımıyla düzenlenebilir. Bir başka güzergah da Toroslar'ın kuzey yaylaları olabilir. Cip turu için 5 gün önceden rezervasyon yaptırmak gerekir.
Binicilik Turları ile Kapadokyayı At Üzerinde Gezme Zevkini Yaşayın.

Binicilik turlarımız Göremedeki at çiftliğinden başlamakta ve aynı yerde son bulmaktadır. Konuklarımızın Göreme at çiftliğine gidiş ve dönüşleri servis araçlarıyla yapılmaktadır. Binicilik konusunda deneyimi olmayanlara, çiftlik parkurunda eğitim verilebilir. Binicilik ve turlarımızın süreleri, grupların talebine göre değişmektedir.
Yarım Günlük Tur:
Göreme civarındaki vadileri (Zemi vadisi, Güllüdere vadisi ve Çavuşin ziyaretlerinden oluşur) Talebe göre değişik güzergahlar belirlenebilir
Tarihi Hamamlar:
Temizlenmenin tarihi günümüzden yüzbinlerce yıl öncesine gidiyor. Farklı coğrafyalardaki farklı kültürler, temizlik konusunda benzer gelenekler ve ritüeller geliştirdiler: Hindistan'da Ganj Nehri'nde, Mezopotamya'da Fırat ve kollarında, eski Mısır'da Nil sularında.
Yıkanmak için kapalı yerler inşa etme tarihi Hindistan, eski Mısır, antik Ege ve Yunan uygarlıklarına kadar uzanıyor. Mezopotamya'da Dicle kıyısında M.Ö. 859-824 yılları arasında hüküm sürmüş Asur kralı III. Salmanasar'a ait olduğu saptanan hamam, Türkiye-Suriye sınırı yakınlarındaki Resülayn'da M.Ö. 3. yüzyıla ait şehir kalıntılarındaki evlerde bulunan banyo yapmak için kullanılan özel bölmeler, yine Anadolu'da Gaziantep yakınlarında M.Ö. 1200'lere tarihlenen Geç Hitit dönemine ait hamam kalıntısı bunlara örnek olarak verilebilir.
Arkeolojik çalışmalarda farklı tarihlere uzanan hamam kalıntıları bulunmuş olsa da, günümüz hamamlarına çok benzer işlevler gören, içi ısıtılan, sıcak su akan binaların yaygın olarak ilk kez M.Ö. 5. yüzyılda Atina'da kullanıldığı kabul ediliyor. Bu daire planlı yapılar, dikdörtgen planlı yan odalarla destekleniyor ve sobayla ısıtılıyordu.
İşte hamam böylesine geniş bir tarih yelpazesi içinde önemli birer sosyal yapıyı oluşturmasından dolayı Otelimiz bölgemizde bulunan tarihi hamamlara sizin istekleriniz doğrultusunda rezervasyon yapmaktadır.

Kapadokya bölgesinde gezi yapmak için Otomobil, Scooter Tipi Motorsiklet ve ya bisiklet kiralaryarak kapadokya bölgesinin farklı renklerini ve farklı tatlarını değişik bir açıdan görme imkanı bulabilrsiniz.